İlçemizde son dönemlerde daha fazla hissedilen problemi olana abartılı egsozlu araçlar ve şehir içinde yüksek sesle müzik dinleyerek ses kirliliği nedeniyle vatandaşın huzurunu kaçıranlar ile emniyet ekiplerinin mücadelesi aralıksız şekilde devam ediyor.  Ancak bu mücadelenin sadece polis ekipleri tarafından yürütülmesinden daha etkili bir çözüme, vatandaşlarımızın da katkı sunduğu mücadele yöntemlerini geliştirme ihtiyacı oluşmuştur. 
 
Kaymakamlığımız tarafından yapılan çalışmalarda gerek muhtarlarla yapmış olduğumuz toplantılarda gerekse vatandaşlarımız ile yapılan görüşmelerde, açık egzoz ve yüksek sesli müzik dinleyerek ses kirliliği yapan araçlar konusunda rahatsız olduğu, bu sorunun giderilmesi talepleri alınmıştır.
 
Bu talep üzerine, afişler hazırlanarak şehrin önemli noktalarına taktırıldı. Ayrıca Gölbaşı Belediyesi tarafından Açık Egzoz ve Yüksek Sesli Müzik dinleme konularında bir hafta boyunca anons edilerek, ses kirliliği nedeniyle vatandaşlardan 155 Polis ihbar hattına şikayet gelmesi durumunda gerekli cezai işlemin ivedi olarak yapılacağını, söylendi.
 
Birlikte yaşam ve kent kültürüne aykırı olan bu problemin çözümü noktasında çalışma ve takiplerimiz devam etmekte olup güvenlik kurumlarımızın vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği yönündeki faaliyetleri hassas bir şekilde devam etmektedir.