Gölbaşı Fen Lisesi Okuma Kulübü’nün 3 Mayıs 2018’deki kitap inceleme toplantısına Gölbaşı Kaymakamı Sayın Can AKSOY ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR de katıldı.
 
Ord. Prof. Dr. Fuat Köprülü’nün Türk Edebiyatında İlk Mutasavvıflar adlı eseri Gölbaşı Fen Lisesi kitap okuma grubunda değerlendirildi. Aradan geçen yüz yılda bu eserin hala önemli bir kaynak olduğu ifade edildi. Ahmet Yaşar OCAK’ın eser üzerine yaptığı eleştirel bakışlar da anlatıldı. Yunus Emre ile Ahmet Yesevi farkına değinilirken Yunus Emre'nin lirizminin üzerinde duruldu. Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR'de bunlara ilave olarak okuma konusunda sevindirici bir araştırmadan bahsetti. Türkiye’nin son yapılan araştırmalara göre kitap okuma ortalaması ile Fransa ve İtalya gibi birçok Avrupa ülkesini geride bıraktığını söyledi.
 
Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz,  gelecek yıllarda önemli üniversitelerde, ülke kalkınmamıza destek olacak Fen Lisesi öğrencilerimizi ve onlarla beraber kaynak takibi yapan öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ederek okuldan ayrıldılar.