Kaymakamımız Sayın Can AKSOY başkanlığında okul güvenliği toplantısı düzenlendi.
 
Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Gölbaşı Kaymakamı Sayın Can AKSOY, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Aytaç UÇAN, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Erdinç AĞCAKOYUNLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR, belde belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları ile okul aile birliği başkanları katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR, ilçemiz okul ve öğrenci sayıları hakkında genel bilgi vererek, okullarımızda güvenlik kameralarının olduğunu, güvenlik kamera sayısı az olan veya hiç bulunmayan okullarımızın da bu eksikliklerinin en kısa zamanda tamamlanacağını belirtti.
 
İlçe Emniyet Müdürü Sayın Aytaç UÇAN, ilçemizde okul güvenliğinin sağlanması için her okula bir polis görevlendirmesinin yapıldığını, ekiplerin sistematik bir şekilde okul önlerine ve öğrenci yurtları çevresinde sürekli devriye görevi yaptığını, okul servis araçlarının denetlendiğini ve okul çevreleri ile internet kafelerde öğrencilere yönelik uyuşturucu ve tek sigara satışları konusunda gerekli denetimlerin yapıldığını belirtti.
 
İlçe Jandarma Komutanı Sayın Erdinç AĞCAKOYUNLU, jandarmanın sorumluluk sahasında jandarma ve güvenlik korucularının gerekli tedbirlerin alındığını, okul idarecileri ile sürekli irtibat halinde olduklarını belirtti.
 
Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, ilçemiz genelinde emniyet müdürlüğü ve jandarma ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Yerel yönetimler olarak eğitim konusunda ne gerekiyorsa yaptıklarını, bundan sonra da yapacaklarını belirtti.
 
Kaymakamımız Sayın AKSOY, konuşmasının başında "Zeytindalı Harekatı'nda görev alan tüm güvenlik güçlerimizin başarılarının devamını dilerken şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz" dedi. Kaymakamımızın konuşmasının devamında bu toplantının Sayın Bakanımızın talimatları üzere genel olarak eğitim güvenlik planlaması maksadıyla dönem başlarında yapılan ikinci toplantımız olduğu tüm paydaşların davet edildiği bir toplantı olduğunu ifade etti. Kaymakamımız okulların güvenliğinin ve düzeninin sadece güvenlik güçlerinin sorumluluğunda olmadığını, bunun okul aile birliği ve mahalle muhtarları ve en başta veliler olarak herkesin görevi olduğunu, özellikle velilerin çocukları ile gerekli vaktin geçirilmesi çocuğu ile ilgilenme konusunda hepimize büyük görevler  düştüğünü belirttiler. Okullarımızdaki kamera sayılarında görülen eksikliklerin üst mercilerie iletilerek zaman içerisinde giderileceğini belirtti. Emniyet müdürlüğü tarafından okulların ve yurtların çevrelerinde polis ekiplerinin sürekli devriye gezdiğini belirterek öğrencilerimizin güvenliği için gerekli tüm çalışmaların titizlikle yapılmaya devam edileceğini ifade ettiler.
 
Kaymakamız Sayın Can AKSOY konuşmasının ardından,  muhtarların ve okul aile birliği başkanlarının soruları cevaplandırılarak toplantı sona erdirildi.
 
 
 
adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,adıyaman,gölbaşı,can,aksoy,can aksoy,kaymakam,okul ,eğitim, güvenlik,