Kaymakam Sayın Can AKSOY, İlçemize bağlı Yeşilova köyünde, 10.07.2017 tarihinde yapımına başlanan Yeşilova Köyü Ortaokulu inşaatının geçici kabul işlemleri yapılması nedeniyle, yapımı tamamlanan yeni okul binasında incelemelerde bulundu.
        İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Şeyh ÖZDEMİR, Şube Müdürleri Müslüm AYAZ ve Ali DURMAZ’ın da bulunduğu incelemelerde, yetkililerinden bilgi alan Kaymakam Sayın Can AKSOY, burada bulunan vatandaşlar ile de bir süre sohbet etti.
        Kaymakam Sayın Can AKSOY, yaptığı açıklamada: “İlçemiz ve köylerimizde eğitimin kalitesini artırmak, beraberinde başarı seviyesini yükseltmek için modern okul binaları yapılıyor. Her türlü konfor ve imkânın yer aldığı bu okul binalarında eğitim görecek gençlerimiz, Gölbaşı’nın eğitim başarısını daha da yükseltecektir. Öte yandan, Gölbaşı’nda tekli eğitime geçme noktasında var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni yapılan okul binaları da bize bu fırsatı sunacaktır. İlçemizde 2018/2019 öğretim yılında tüm okullarımız normal eğitime geçip ikili öğretim yapan okulumuz kalmayacaktır. Emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.
        Yaklaşık 1,5 Milyon TL’ye mal olan okul binası, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında eğitim öğretime başlayacaktır.