İlçemizde Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından organize edilen “Açık Eskrim Cumhuriyet Turnuvası” düzenlendi.
       Flöre Kızlar ve Erkekler, Açık Eskrim Cumhuriyet Turnuvası, Gölbaşı Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Flöre Kızlar ve Erkekler Açık Eskrim Cumhuriyet Turnuvası U10, U12 ve U14 kategorilerinde gerçekleştirildi.
       Turnuvaya: Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Ankara, İstanbul, Bursa, Burdur, Muğla ve Adıyaman illerinden olmak üzere, toplam 200 sporcu, 20 antrenör ve idareci ile 20 hakem, sporcu ve aileleri katıldı.
       Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Gölbaşı Kaymakamı Sayın Can AKSOY: “Eskrimin ata sporu olduğunu belirterek, İlçemizde başarılı sporcuların çıktığını ve ülkemizi olimpiyat oyunlarında başarıyla temsil edecek sporcuların da buradan çıkmasını temenni ettiklerini söyleyerek, sporcu arkadaşlarıma, ailelerine, antrenörlerine, okul ve spor yöneticilerine teşekkür ediyorum. Sportif başarılarınızın hayatınızda devam etmesini diliyorum” dedi.
       Turnuvaya Kaymakam Sayın Can AKSOY, Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, Adıyaman Gençlik Spor Müdürü Fikret KELEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Rıfat ELÇİ ve protokol, sporcu yakınları ve Gölbaşı halkı katıldı.