Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında Öğrencilerimiz Balıkesir’e gönderildi.
 
İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “ BİZ ANADOLUYUZ “ projesi kapsamında ilçemizden 91 öğrenci ve 6 öğretmen, Adıyaman Valiliği katkılarıyla  Balıkesir gezisine katıldılar.
 
Gezi programı 27 – 30 Nisan 2018 tarihleri arasında yapıldı. İlçemizden Balıkesir’e gönderilen kafile, Balıkesir Havaalanında çiçeklerle karşılanarak tahsis edilen iki otele götürüldü.
 
28 Nisan Cumartesi sabah kahvaltısından sonra Çanakkale Zaferinin sembol isimlerinden Seyit Onbaşı'nın köyünde bulunan kabri ziyaret edildi. Seyit Onbaşının torunu tarafından gezi ekibimize Seyit Onbaşı'nın hayatı hakkında bilgi verildi. Aynı gün Ayvalık Cunda Adası'ndaki tarihi mekanlar ve camiler gezildi. Şeytan Sofrası tepesinde güneşin batışı izlendi.
 
29 Nisan Pazar günü Balıkesir gezisi düzenlendi. Şehrin girişinde yer alan Kuvay-i Milliye Anıtı ve Kurtdereli Mehmet Pehlivanın anıtı ziyaret edildi. Aynı gün Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediye binası, Zağanos Paşa Cami, Balıkesir Müzesi, Alaca Mescit ziyaret edildi. Günün sonunda öğrencilerimiz oyun köyüne götürülerek, gönüllerince eğlendiler.
 
Kaymakamımız Sayın Can AKSOY yaptığı açıklamada: “Ziyaretin, farklı kültürleri tanıma ve kaynaşma bakımından oldukça faydalı geçtiğini belirterek, projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen başta İçişleri Bakanlığımız ve Adıyaman Valiliğimiz olmak üzere, geziye katılan ekibimizle çok yakından ilgilenen ve katılımcılarımızın çok memnun kaldığı Balıkesir Valiliğimize, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ve Balıkesir Millî Eğitim Müdürlüğümüze ve emek veren  herkese teşekkür ediyorum.”dedi.