23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR’in Atatürk Büstüne çelek koyması ile başlayan program, Gölbaşı ilçe stadyumunda devam etti.
        
Kaymakamımız Sayın Can AKSOY, İlçe Garnizon Komutan Vekili Hakan ABLAK ve Belediye BAşkanı Yusuf ÖZDEMİR öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardında Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, “Sevgiye, barışa, dostluğa, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde, tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.”dedi.
 
Öğrencilerin şiirlerini okumaları, İlköğretim ve Anaokullarınca hazırlanan gösterilerin sunulması, öğrenciler arası yapılan yarışmalar ve halkoyunları gösterisi ile program devam etti.
 
Program sonunda Kaymakamımız Sayın Can AKSOY, öğrenciler arasında düzenlenen yarışma derece giren öğrencilere çeşitli ödüller vererek il genelinde düzenlenen kültürel ve sportif yarışmalarda derece giren okulların idarecilerine plaket takdim etti.