Toplantıya Kaymakamımız Sayın Can AKSOY, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali YİĞİT, İlçe Jandarma Komutanı Erdinç AĞCAKOYUNLU, Okul Müdürleri, Okul-Aile Birliği Başkanları, Köy ve Mahalle Muhtarları katıldı.
Güvenli okul, öğrencilerin ve okul personelinin bir bütün olarak kendilerinin fiziksel ve psikolojik anlamda güvende hissettikleri yerlerdir. Bu toplantıdaki amacımız ilçemiz okullarındaki güvenliği daha üst düzeye taşıyabilmektir diye konuşan Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, 2018-2019 öğretim yılında da  araç denetimleri, hız konusu, araç içi kamera ve kamera kaydı, araçlarda bulunması gerekenler, okul önlerinde giriş ve çıkış kontrolleri ,öğrenci yurtları çevresinde denetimler, okul çevresindeki dükkanların denetimleri çok sıkı bir şekilde yapacaklarını ifade etti. 
Kaymakamımız Sayın Can AKSOY yaptığı konuşmada "Yoğunluklu okulların giriş-çıkış saatlerinde kargaşalar olabiliyor. Sorunlu kişileri ilçe merkezinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği halinde oralardan uzaklaştıralım. Polisin görünürlüğünü artıralım çünkü polisin görünürlüğü çoğu sorunu çözer. Vatandaşlardan tarafımıza sıklıkla gelen bir egzoz gürültüsü sıkıntısı var. Şehir içlerinde, pansiyonların ve okulların çevrelerinde gürültülü şekilde araç kullanan problemli kişilere gerekli cezai işlem yapılsın. Huzur dolu tüm paydaşların sorumluluklarını bilerek hareket ettiği bir eğitim öğretim dönemi geçrimemizi diliyorum” dedi.