18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü törenle kutlandı. Gölbaşı Kaymakamı Murat ZADELEROĞLU ve Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR’in Atatürk Büstü’ne çelenk koyması ile başlayan program Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda devam etti.
Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda, Gölbaşı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa Gölbaşı Kaymakamı Murat ZADELEROĞLU,  Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Serdar ATAKAN, Askerlik Şubesi Başkanı Bekir GAZNEVİ, İlçe Emniyet Müdürü Cemal AVAN,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, Gölbaşı Müftüsü Selami Sayın,  İlçe Mal Müdüresi Safiye Asuman KARA, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerimiz katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, yaptığı konuşmada “ Çanakkale Zaferi; vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel delilidir. Çanakkale Zaferi, tarihin eşsiz kahramanlarının, yiyecek bir lokma dahi bulamadığı 30 metrekarelik bir alanda otları yiyerek karınlarını doyuran, binlerce kez ölümle burun burana gelen, hayatlarını hayatlarımıza feda eden eşsiz vatan sevgisinin taçlanmış abidesidir.” dedi.
Gölbaşı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan piyes ve Belören Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisinin ardında program sona erdi.
 
 
 
 
 
DUYURULAR